High School Scoreboard

Thursday April 17th
High School Softball
5A-1 District Championship
Mosley 11 Gulf Breeze 1 F/6
1A-2 District Championship
Wewahitchka 1 Sneads 7

High School Baseball
FWB 2 Mosley 5
Rutherford 7 Marianna 2
Port St. Joe 3 Arnold 7
Bay 4 Bozeman 2
Franklin 3 N. Bay Haven 4 F/8

Tuesday August 15th
High School Baseball
Mosley 12 Bozeman 0 F/5
Wewahitchka 2 Bay 12
Walton 2 South Walton 3
Walton 2 Freeport 3 F/8
Paxton vs. South Walton

High School Softball
1A-3 District Tournament
Holmes 3 Northview 0

Monday August 14th
High School Softball
5A-1 District Tournament
Choctaw. 6 Rutherford 7

Thursday April 10th
High School Baseball

Rutherford 4 Apollo, KY 0
Mosley 2 Owensboro Catholic, KY 3
Arnold 1 Bozeman 11 F/6
Bay 7 Port St. Joe 0
Wewahitchka 0 Blountstown 10
Niceville 10 Ft. Walton Beach 3

Wednesday April 9th
High School Baseball

Bozeman 23 West Gadsden 0 F/5

Tuesday April 8th
High School Baseball
Bay 2 Rutherford 7
Gulf Breeze 0 Mosley 5
South Walton 0 Bozeman 7
Maclay 2 Blountstown 2

Friday April 4th
High School Softball
Mosley 5 Arnold 7

High School Baseball
Gulf Breeze 0 Rutherford 1
Mosley 11 Bay 1 F/6

Thursday April 3rd
High School Softball
Arnold 14 Bay 1

High School Baseball
Reavis, IL 4 Mosley 10
Rehobeth, AL 6 Rutherford 7
Bozeman 6 N. Bay Haven 0

Wednesday April 2nd
Reavis, IL at Rutherford

Tuesday March 31st
Chiles 3 Mosley 3
Reavis, IL 0 Arnold 7
Marianna 0 Rutherford 14 F/5

Wednesday March 26th
High School Baseball
Oneonta 4 Rutherford 10
Mosley 6 Cypress Creek 1

Tuesday March 25th
High School Baseball
Rutherford 17 Arab 0
Rutherford 5 Thompson 2
Mosley 8 Timber Creek 3
Blountstown 11 Bay 3

Monday March 24th
High School Baseball
Rutherford 11Bob Jones 6
Bozeman 6 Bayshore 2
Blountstown 10 Vernon 3

Friday March 21st
High School Baseball
Liberty 3 Blountstown 5

High School Softball
Arnold 1 Mosley 16

Thursday March 20th
High School Baseball
Fr. Ryan (TN) 2 Mosley 0
Farragut 6 Arnold 3
Ensworth 3 Bay 15
Rutherford 3 Mandarin 2
Cottondale 0 Blountstown 10 F/5
Bozeman 8 Marianna 2

High School Softball
Mosley 13 Bay 0
Arnold 14 Rutherford 0

Wednesday March 19th
High School Baseball
Father 2 Rutherford
Arnold 6 Ensworth 5 F/8
Farragut 0 Mosley 1

Tuesday March 18th
High School Baseball
Rutherford 7 Farragut 0
Arnold 0 Mandarin 1 F/8
Bay 3 Fr. Ryan 5

Tuesday March 11th
High School Softball
Arnold 2 Mosley 4

High School Baseball
Arnold 0 Rutherford 13
Rocky Bayou 6 N. Bay Haven 2
Bay 1 Mosley 2

Wednesday, March 5th
High School Baseball
Blountstown 11 Chipley 8
Choctaw. 13 Arnold 8

Friday, February 28th
High School Basketball
5A State Semifinals/Lakeland
Rutherford 47 American Heritage 74

High School Baseball
Choctaw. 3 Mosley 13 F/5
Rutherford 15 Arnold 3 F/5
Blountstown 11 Altha 8

Thursday, February 27th
1A State Championship/Lakeland
Hamilton 61 Malone 76
*Malone wins 14th State Championship*

High School Baseball
Bay 1 Gulf Breeze 8
Vernon 7 Blountstown 10
Sneads 9 Altha 1

High School Softball
Choctaw. 5 Mosley 8

Wednesday, February 26th
1A State Semifinals/Lakeland
Chipley 48 Hamilton 85
Malone 67 Chiefland 59

Tuesday, February 25th
High School Baseball
Arnold 3 Bay 10
Rutherford 6 Choctaw. 2

Saturday February 22nd
High School Basketball/Girl's
5A State Championship/Lakeland
Southeast 52 Choctaw 35

High School Basketball/Boy's
5A Regional Final
Bishop Kenny 52 Rutherford 63

7A Regional Final
Oviedo 76 Crestview 48

High School Softball
Florida-Alabama Challenge/Frank Brown Park
Leon 7 Arnold 2
Crestview 3 Sneads 1

Friday February 21st
High School Basketball/Girl's
5A State Semifinals/Lakeland
Choctawhatchee 44 Rockledge 34

*Choctaw. vs. Southeast in 5A State
Championship Saturday 10:05 a.m. est.

High School Basketball/Boy's
1A Region Finals
West Gadsden 53 Chipley 73
Paxton 43 Malone 61

High School Softball
Gulf Breeze 7 Bay 2

High School Baseball
Arnold 1 Mosley 3
Blountstown 5 Liberty 2

Thursday February 20th
High School Basketball
1A Girl's State Championship/Lakeland
Chipley 34 Paxton 39

High School Softball
N. Bay Haven 5 Bozeman 15

High School Baseball
Bozeman 5 Arnold 2

Wednesday, February 19th
High School Basketball/Girl's
1A State Semifinals/Lakeland
Hawthorne 42 Chipley 45
Chiefland 41 Paxton 53

*Paxton vs. Chipley Thursday 12:05 est. for
1A State Championship

Tuesday, February 18th
High School Basketball/Boy's
5A Region Semifinal
Rickards 35 Rutherford 39
7A Region Semifinal
Lincoln 65 Crestview 67
4A Region Semifinal
Marianna 54 Catholic 60
1A Region Semifinals
Cottondale 42 Malone 66
Paxton 52 Sneads 50
Port St. Joe 41 Chipley 66
Northview 54 West Gadsden 61

High School Baseball
Blountstown 14 Cottondale 1
*Colby Mullins No-Hitter
Bozeman 9 Bay 1

Friday, February 14th
High School Soccer/Boy's
3A State Championship/Melbourne
Choctaw. 0 Merritt Island 5

High School Baseball
Mosley 8 Marianna 2

High School Softball
Chipley 1 Arnold 2

Thursday, February 13th
High School Basketball/Boy's

5A Region Quarterfinals
Wakulla 51 Rutherford 68
Choctaw. 66 Rickards 76

7A Region Quarterfinals
Leon 47 Crestview 49
Niceville 62 Lincoln 75

3A Region Quarterfinals
Maclay 47 Rocky Bayou 38.
N. Bay Haven 41 N. Florida Chr. 67

Tuesday, February 11th
High School Basketball/Girl's
7A Region Quarterfinal
Crestview 51 Fort Walton Beach 39

5A Region Quarterfinal
Rickards 57 Choctaw. 59

1A Region Quarterfinals
Blountstown 42 Paxton 65
Poplar Springs 50 Sneads 41
Chipley 61 Port St. Joe 43
South Walton 43 Holmes 69

Saturday, February 8th
High School Basketball/Boy's
1A District 1 Final
Paxton 67, Malone 77
Malone hosts Cottondale
Paxton visits Sneads

1A District 2 Final
Cottondale 34, Sneads 46
Sneads hosts Paxton
Cottondale visits Malone

1A District 3 Final
Northview 52, Chipley 63
Chipley hosts Port St. Joe
Northview visits West Gadsden

1A District 4 Final
Port St. Joe 37, West Gadsden 58
West Gadsden hosts Northview
Port St. Joe visits Chipley

3A District 1 Final
North Bay Haven 35, Rocky Bayou 47
Rocky Bayou hosts Maclay
North Bay Haven visits North Florida Christian

4A District 1 Final
Pensacola Catholic 56, Marianna 48
Pensacola Catholic hosts Madison County
Marianna visits Godby

5A District 1 Final
Choctaw 46, Rutherford 63
Rutherford hosts Wakulla
Choctaw visits Rickards

7A District 1 Final
Crestview 57, Niceville 55
Crestview hosts Leon
Niceville visits Lincoln

High School Basketball/Boy's
5A-1 District Semifinals
Gulf Breeze 34 Rutherford 64
Choctaw. 47 Bay 44

7A-1 District Semifinals
Navarre 38 Crestview 53
Niceville 62 Ft. Walton Beach 61

4A-1 District Semifinals
West Florida 38 Catholic 52
Walton 32 Marianna 67

3A-1 District Semifinal
N. Bay Haven 55 Pen. Christian 37

1A-1 District Semifinals
Laurel Hill at Paxton
Central 44 Malone 73

1A-2 District Semifinals
Altha 42 Sneads 49
Cottondale 49 Vernon 43

1A-3 District Seminfinals
Baker 55 Northview 65
Jay 41 Chipley 61

1A-4 District Semifinals
Bozeman 47 West Gadsden 61
Port St. Joe 69 South Walton 58

Tuesday February 4th
High School Basketball/Boy's

5A-1 District Tournament
Mosley 48 Gulf Breeze 64
Arnold 52 Choctaw. 54

1A-2 Tournament
Wewahitchka 33 Altha 65
Cottondale 54 Blountstown 52
Sneads 50 Graceville 44

1A-3 Tournament
Jay 45 Freeport 42
Baker 54 Holmes 43

1A-4 Tournament
Franklin 47 Bozeman 57
Liberty 32 Port St. Joe 64

Monday February 3rd
High School Basketball/Girl's
5A-1 District Championship
Rutherford 36 Choctaw. 59

High School Soccer/Girl's
3A Region Final
Ponte Vedra 4 Mosley 1

Saturday February 1st
High School basketball/Girl's
5A District 1 Tournament
Rutherford 46 Mosley 42

High School Basketball/Boy's
Mosley 59 Port St. Joe 69
Niceville 42 Rutherford 70

Friday January 31st
High School Soccer/Girl's
3A Region Semifinal
Mosley 4 West Florida 1

High School Soccer/Boy's
3A Region Quarterfinals
Gulf Breeze 5 Mosley 0
Bay 0 Choctaw. 8

4A Region Quarterfinal
Lincoln 0 Niceville 2

2A Region Quarterfinal
Freeport 1 Wakulla 7

High School Basketball/Girl's
5A-1 District Tournament @ Bay
Gulf Breeze 67 Arnold 45
Rutherford 53 Bay 37

High School Basketball/Boy's
Bay 60 Marianna 71
Chipley 58 Graceville 51
Wewahitchka 36 Port St. Joe 68
Arnold 59 South Walton 80
Mosley 61 Altha 59
Thursday January 30th
High School Basketball
Marianna 71 Cottondale 66

Tuesday January 27th
High School Basketball/Boy's
Port St. Joe 34 Rutherford 66
Vernon 62 Chipley 70
Wewahitchka 34 Franklin 67
N. Bay Haven 39 Bozeman 61

Saturday, January 25th
High School Basketball/Boy's
Rutherford 52 Graceville 48
Mosley 38 Chipley 52

Friday January 24th
High School Soccer/Boy's
4A-1 District Championship
Niceville 2 Navarre 0
3A-2 District Championship
Bay 0 Mosley 2
3A-1 District Championship
Choctaw. 2 Gulf Breeze 0
2A-1 District Championship
Catholic 6 Freeport 0

High School Basketball/Boy's
Rutherford 67 Bay 59
Arnold 61 Mosley 68
Port St. Joe 61 Bozeman 46
Holmes 27 Chipley 57
Laurel Hill 43 Malone 48
Marianna 72 West Florida 5-

High School Basketball/Girl's
Mosley 53 Holmes 36

Thursday, January 23rd
High School Soccer
FHSAA 3A Girl's Soccer Regional Quarterfinals
Gulf Breeze 2 Mosley 3
Arnold 1 West Florida 2

FHSAA 2A Girl's Soccer Regional Quarterfinal
Florida 1 South Walton 0 F/OT

FHSAA 1A Girl's Soccer Regional Quarterfinal
Port St. Joe 0 St. Johns Country Day 8

Boy's Soccer
2A-1 District Tournament
South Walton 0 Freeport 1
Catholic 3 Marianna 0

Girl's Basketball
Navarre 39 Mosley 71
Bozeman 50 Vernon 37

Tuesday January 21st
High School Soccer
3A District 2 Semifinals/Boy's
Arnold 0 Bay 4
Rutherford 0 Mosley 2

High School Basketball/Girl's
Mosley 60 Port St. Joe 41

High School Basketball/Boy's
Freeport 14 Chipley 65
Bay 83 Mosley 66
Choctaw. 34 Rutherford 66
Malone 50 Marianna 64
Blountstown 75 Sneads 56

Monday, January 20th
Marianna 67 Graceville 29

Saturday, January 18th

High School Basketball/Boy's
Marianna 63 Rutherford 70
Gulf Breeze 62 Bay 72
Franklin Co. 56 Port St. Joe 73
Sneads 56 North Florida Christian 53

Friday, January 17th

High School Soccer/Girl's
3A-1 District Championship
Mosley 3 Arnold 2
2A-1 District Championship
Catholic 1 South Walton 2

High School Basketball/Boy's
Mosley38 Rutherford 77
Walton 48 Marianna 67
Arnold 25 Bay 67
Crestview 55 Chipley 66
Bozeman 61 Franklin 35

Thursday, January 16th
High School Basketball/Boy's
Graceville 50 Blountstown 48
Chipley 64 Vernon 55
Wewahitchka 47 Bozeman 55

Tuesday, January 14th
High School Soccer/Girl's
3A-2 District Semifinals
Bay 0 Arnold 3
Rutherford 0 Mosley 6

High School Basketball/Girl's
Bay 18 Mosley 55

High School Basketball/Boy's
Cottondale 49 Wewahitchka 43
Graceville 53 Sneads 44
Altha 39 Vernon 52
Malone 81 Ponce De Leon 47
Liberty 34 Port St. Joe 66
Crestview 48 Ft. Walton Beach 51
Bozeman 51 Freeport 58

Monday, January 13th
High School Basketball/Girl's
Marianna 23 Mosley 58

High School Basketball/Boy's
Rutherford 68 Arnold 32
Blountstown 37 Marianna 48
Tallavana 47 Bay 74

Saturday January 11th
Mosley 45 Gulf Breeze 57
Arnold 45 Walton 64
Malone 65 Central 53
Franklin County 59 Liberty County 36

Friday January 10th
High School Basketball/Boy's
Bay 46 Rutherford 73
Chipley 65 Baker 28
West Gadsden 53 Port St. Joe 42
Niceville 35 Choctaw. 37
Marianna 67 W. Florida 58
Graceville 50 Cottondale 47
Bozeman 55 Liberty 40
Vernon 53 Blountstown 41

Saturday January 4th
High SchoolBasketball/Boy's
Chipley 88 Cottondale 55
Blountstown 55 Sneads 51
Port St. Joe 46 Maclay 38
Mosley 45 Choctawhatchee 75
Bay 69 North Bay Haven 45

Friday December 27th
High School basketball/Boy's
New Site (MS) 44 Bay 80
North Greene (TN) 62 Arnold 74
Leon 83 Mosley 33
Rutherford 77 East Hall (GA) 71
Bozeman 50 Baker 45
South Walton 59 Sneads 62
Malone 70 Northview (AL) 61
Marianna 76 Godby 50
Graceville 56 Holmes Co. 30
Jellico 67 Freeport 48

High School Basketball/Girl's
Pensacola 70 Mosley 54
Marshall Co. 59 Arnold 10
Smith Co. 42 Ft. Walton Beach 49

Thursday December 26th
High School Basketball/Boy's
Mosley 76 Pensacola 70
Chipley 69 Wicksburg 43

Saturday December 21st
High School Basketball/Boy's
Marianna 63 Chiles 49
Arnold 64 Crestview 85
Bay 88 Sneads 55
Rutherford 69 Cottondale 39

High School Basketball/Girl's
Sneads 33 Malone 30

Thursday December 19th
High School Basketball/Boy's
Bozeman 61 Arnold 76
Rutherford 68 Niceville 57
Malone 64 Port St. Joe 56
Ft. Walton Beach 46 Marianna 63

High School Basketball/Girl's
Sneads 48 Marianna 28
Choctaw 45 Mosley 33

High School Soccer/Girl's
Rutherford 0 Arnold 8
Mosley 7 Chiles 0

Tuesday December 17th
High School Soccer/Girl's
Bay 0 Mosley 6

High School Basketball/Girl's
Franklin 36 Liberty 31

High School Basketball/Boy's
Rutherford 55 Gulf Breeze 39
Bay 57 Choctaw. 44
Franklin 73 Liberty 63
Bozeman 40 Port St. Joe 37
Blountstown 57 Graceville 67

Saturday Decemeber 14th
High School Basketball/Boy's
Mosley 80 Arnold 65

High School Basketball/Girl's
Mosley 60 Arnold 39

Friday December 13th
High School Basketball/Boy's
South Walton 55 Port St. Joe 39
Bay 83 Tallavana 41
Marianna 58 Catholic 57
Franklin 35 Bozeman 50
Blountstown 71 Wewahitchka 52

Thursday December 12th
High School Soccer/Girl's
Rutherford 0 Mosley 3
Bay 1 Arnold 5

High School Basketball/Boy's
Rutherford 99 Mosley 69
Malone 61 Graceville 45
Arnold 63 Bozeman 68
Bay 42 Gulf Breeze 40
Vernon 53 Cottondale 67

High School Basketball/Girl's
Mosley 48 Rutherford 36
Vernon 16 Cottondale 50
Sneads 54 Blountstown 20

Friday December 6th
High School Soccer/Girl's
Rutherford 0 N. Bay Haven 1

High School Soccer/Boy's
South Walton 5 Bozeman 0

High School Basketball/Boy's
Rutherford 66 Port St. Joe 33
South Walton 68 Franklin 61

High School Basketball/Girl's
Rocky Bayou 21 N. Bay Haven 55

Tuesday December 3rd
High School Soccer/Girl's
Pace 0 Mosley 0

High School Basketball/Boy's
Arnold 48 Rutherford 69
Marianna 63 Bay 56
Choctaw. 64 Mosley 62
Pensacola Christian at N. Bay Haven
Blountstown 39 Vernon 50
John Paul II 43 Franklin 52
Laurel Hill 56 Malone 80
Wewahitchka 56 Cottondale 72

High School Basketball/Girl's
Mosley 53 Gulf Breeze 30

Tuesday November 26th
High School Basketball/Boy's
Mosley 61 Pine Forest 65
Sneads 42 Port St. Joe 48
Malone 45 Marianna 58
Rutherford 75 Davidson 45
Faith Academy 72 Fort Walton Bch. 48
Tate at Choctaw.

Monday November 25th
High School Basketball/Girl's
Baker 54 N. Bay Haven 63

High School Basketball/Boy's
Rutherford 73 Faith Academy 62
Davidson 48 Ft. Walton Beach 52
Mosley 70 Catholic 76
Pine Forest 65 Choctaw. 64
Ponce De Leon 41 Malone 68
Port St. Joe 51 Blountstown 49 F/OT

Saturday November 23rd

Boy's High School Soccer
Lincoln 6 Bay 3

Girls High School Soccer
Maclay 2 Arnold 3

Thursday November 21st

High School Basketball/Boy's
Rutherford 48 Marianna 61
Chipley 79 Cottondale 69
Gulf Breeze 42 Ft., Walton Beach 64
Freeport 44 Bozeman 55

High School Basketball/Girl's
Bay 16 Mosley 56

High School Soccer/Girl's
Arnold 1 Mosley 2


Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus
8195 Front Beach Road Panama City Beach, FL 32407 Station: 850-234-7777 News: 850-230-5221 Fax: 850-233-6647 FCC Form 398
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 111502354