"The Bash" tournament tests area wrestlers

LYNN HAVEN, Fla. (WJHG/WECP) - Team Scores:
1. Parkway 314.0
2. Thompson HS 296.5
3. Springstead 206.5
4. Gulf Shores 191.0
5. Mosley 138.0
6. Gulf Breeze 112.0
7. Crestview 69.5
8. Rutherford 59.0
9. Bayside 48.5
10. Bozeman 35.5
11. Bay 25.5
12. Wewahitchka 15.0

Class Results:
106
1st Place - THOMAS GIERE of Thompson HS
2nd Place - Joshua Gallo of Springstead
3rd Place - David Viers of Parkway
4th Place - ETHAN SHARKEY of Gulf Shores
5th Place - Cole Bell of Mosley
6th Place - Nate Weber of Gulf Breeze

113
Guaranteed Places
1st Place - YANNI VINES of Thompson HS
2nd Place - Dominic Nardini of Springstead
3rd Place - Garrette Larsen of Parkway
4th Place - REESE OWENS of Gulf Shores
5th Place - Bradley Pennington of Mosley
6th Place - Elijah Johnson of Gulf Breeze

120
Guaranteed Places
1st Place - Joshua Keeler of Parkway
2nd Place - Jonathan Dominguiz of Springstead
3rd Place - Colin Dutton of Rutherford
4th Place - PARKER EDMONDSON of Thompson HS
5th Place - AJ Richardson of Crestview
6th Place - Conner Roberts of Wewahitchka

126
Guaranteed Places
1st Place - JAMES LATONA of Thompson HS
2nd Place - Colson Elliott of Gulf Breeze
3rd Place - Jordan Clark of Parkway
4th Place - YOGI CHILDRESS of Gulf Shores
5th Place - Jamie Balmaceda of Bay
6th Place - Corban Cherry of Bay

132
Guaranteed Places
1st Place - EMMANUEL OLIVER of Thompson HS
2nd Place - Joseph Gallo of Springstead
3rd Place - Nick Hejke of Mosley
4th Place - Sean Artman of Bayside
5th Place - Brandon Turner of Parkway
6th Place - Easton flamand of Crestview

138
Guaranteed Places
1st Place - Andrew Tamburo of Parkway
2nd Place - WILSON KENNEDY of Thompson HS
3rd Place - Dylan Lawrence of Gulf Breeze
4th Place - Kyle Desmond of Springstead
5th Place - Jaylan Griffin of Mosley
6th Place - Kincade Lassiter of Deane Bozeman School

145
Guaranteed Places
1st Place - Logan Gall of Mosley
2nd Place - Hayden Wood of Parkway
3rd Place - BRADY GEORGE of Gulf Shores
4th Place - Luis Perez of Springstead
5th Place - WILL GARRETT of Thompson HS
6th Place - Gavin Pedersen of Gulf Shores

152
Guaranteed Places
1st Place - WILL MILLER of Thompson HS
2nd Place - Kaydon Lester of Mosley
3rd Place - Garret Rudick of Gulf Breeze
4th Place - Brendon Earnest of Parkway
5th Place - Daniel Molodkin of Bayside
6th Place - Carlos Nichol of Springstead

160
Guaranteed Places
1st Place - Jacob Chittom of Parkway
2nd Place - Jacob Morales of Springstead
3rd Place - Layne Franks of Crestview
4th Place - Mason Bourgeois of Gulf Breeze
5th Place - Zach Duncan of Rutherford
6th Place - Dalton Kovacs of Mosley

170
Guaranteed Places
1st Place - Dillon Housel of Springstead
2nd Place - JOHN PAUL UTER of Gulf Shores
3rd Place - Zander Owens of Bayside
4th Place - ETHAN HARRELL of Thompson HS
5th Place - Terrence Murray of Parkway
6th Place - Alex Baez of Gulf Shores

182
Guaranteed Places
1st Place - Kaleb Garcia of Parkway
2nd Place - JACKSON CAREY of Gulf Shores
3rd Place - CARSON FREEMAN of Thompson HS
4th Place - Noe Pena of Mosley
5th Place - Julio fernandez of Crestview
6th Place - Caleb Mallek of Springstead

195
Guaranteed Places
1st Place - MICHAEL JACKSON of Thompson HS
2nd Place - Xavier Stillgrass of Rutherford
3rd Place - Jaden Jones of Parkway
4th Place - COTTON CROWELL of Gulf Shores
5th Place - Julian McCully of Gulf Breeze
6th Place - Mathew Sharp of Crestview

220
Guaranteed Places
1st Place - ALEX WARD of Thompson HS
2nd Place - CHARLIE HOLLIS of Gulf Shores
3rd Place - Peyton Miller of Parkway
4th Place - Kennard Madden of Crestview
5th Place - Kyle Curl of Springstead
6th Place - Jordan Gonzalez of Bayside

285
Guaranteed Places
1st Place - Dezrel Eloph of Parkway
2nd Place - Cole Galbreath of Deane Bozeman School
3rd Place - Robert Wills of Mosley
4th Place - JACKSON RUSS of Gulf Shores
5th Place - Tucker Hutson of Thompson HS
6th Place - Luke Capoocia of Springstead

Copyright 2020 WJHG. All rights reserved.